İş Birliğinden Çıkan Denim

Türkiye’de bulunan tek akrilik elyaf üreticisi olan Aksa Akrilik, Adana’daki en iyi tekstil üreticilerinden Bossa ile iş birliğine girmeye karar verdi. Aksa Akrilik grubu Acere elyafla birlikte üretilen yeni ürünler, birden fazla özelliğe sahip. Bu özellikler ne diye soracak olursanız; antibakteriyel, esnek ve mevsime göre ısıyı tutma bunların başında geliyor. Bu özel kumaş Türk mühendisler tarafından üretiliyor.

Aksa Akrilik Genel Müdürü Cengiz Taş konuyla ilgili görüşlerini şu sözleriyle anlatıyor: ‘’Kendi teknolojimizle geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerle Türkiye ekonomisine katma değer yaratmaya çalışıyor, inovatif ürünler konusunda ülkemizin değerli şirketleriyle iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz, Bossa ile yaptığımız iş birliğinde Acryluna ürünümüzün alt markası olan Acare elyaf, denim kumaş üretiminde kullanıldı. Böylece denim sektöründe daha önce kullanılmayan bir hammadde kullanılmış oldu. Aksa Akrilik ve Bossa’nın teknoloji güçlerini birleştirmesi sonucu yumuşacık, hijyenik, sıcakta terletmeyen soğukta üşütmeyen bir kumaş geliştirildi. Bossa gibi dünyada tekstile yön veren bir şirketle gerçekleştirdiğimiz iş birliğimizin katlanarak artmasını diliyorum’’

Bossa Genel Müdürü Onur Duru da Aksa Akrilik ile ortaklığından memnun olduğu şu sözleriyle belirtiyor: “Şirket olarak denim kapasitemizi artırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aksa ile bu kapsamda yaptığımız iş birliğinde, daha önce dünya denim sektöründe yapılmayan bir şeyi yaptık ve akrilik elyafı denim kumaşta kullandık. Gerek hijyen gerek yumuşaklık gerekse esneklik açısından üstün özellikleri olan bir kumaş elde ettik. Yakında seri üretime başlayacağız. Yeni nesil kumaşımızın denim sektöründe büyük bir fark yaratacağına inanıyorum. Çevre dostu ürünlerimizle tüm dünyada bilinen bir markayız ve Aksa ile geliştirdiğimiz yeni denim kumaşımızla da Türkiye’deki denim sektörünün gücüne güç katacağımıza inanıyorum.”

 

 

Kaynak: Tıklayınız

 

  • 10 Mayıs 2019