Tekstil Endüstrisinde Sürdürülebilir Su Yönetimi Kilit Sorunu

Yeraltı su seviyesinin yıllara damlamasıyla, tekstil endüstrisinin üretimde su kullanımını azaltan sistem ve tasarım süreçlerini hayata geçirmesi zorunlu hale gelmiştir. Atık suların geri dönüşümü ve yeniden kullanımı da tekstil üretiminde daha büyük ölçekte ele alınmalıdır. Uluslararası Su Günü vesilesiyle Fibre2Fashion ile konuşan Head-Sustainability, Abhishek Bansal, Teknolojideki ilerlemelerle, tekstil endüstrisi, geri dönüştürülmüş su kullanabileceği alanları keşfetmesi gerektiğini belirtmektedir.

Tekstil endüstrisi, üretim süreçlerinde suyun sürdürülebilir kullanımını teşvik eden araçları benimsemek için bir araya gelmeli ve birlikte çalışmalıdır. Makine üreticileri, kimyasallar ve yardımcı tedarikçilerden gelen uzmanlar ve atık su arıtımı da bu sürecin bir parçası olmalıdır. Bu bilgi paylaşım platformu farkındalığı yayacak ve yenilikleri teşvik edecektir, 

Mustang Socks & Accessories kurucu ortağı Lubeina Shahpurwala atık su yönetiminin tekstil endüstrisindeki her üretim birimi için belki de zorunlu bir uygulama olması gerektiğini belirtmektedir. 

Kaynak: Tıklayınız 

  • 21 Eylül 2018