AzoLab Laboratuvar Hizmetleri A.Ş., sektörün gelişimine katkıda bulunmak adına; son teknoloji ürünü analitik ve enstrümental cihazlarla donanımlı laboratuvarları ve de alanında uzman, yeniliklere ve gelişime istekli kadrosu ile 2015 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başlamıştır.

AzoLab; Test edilecek ürünlerin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunun ekolojik, kimyasal ve fiziksel analiz yöntemleriyle test edilmesi için Türkiye’de kurulmuş, tamamen yerli ve hizmet ettiği tüm sektörlerden bağımsız sermayeli ilk özel laboratuvardır.

AzoLab, paydaşlarının beklentilerine hassasiyetle yaklaşmayı, dinamik ve genç kadrosu ile değişen müşteri istekleri karşısında esneklik göstermeyi, gelişen teknolojiyi ve yenilikleri devamlı takip etmeyi, müşterilerine güvenilir ve hızlı şekilde cevap vermeyi, yerleşim ve çevre şartlarını, kadrosunu, cihaz ve ekipmanını kısa sürede adapte etmeyi ve sadece ulusal rakiplerle değil aynı zamanda uluslararası rakiplerle de rekabete girmeyi ve çevik yapısıyla adını alanında ilk sıralara taşımayı kendine hedef benimsemiştir.

AzoLab, müşteri odaklı çalışan ve sunulan her hizmetin uluslararası düzeyde olduğunu kanıtlayan, bu yönde yaptığı faaliyetleri uluslararası seviyede tuttuğunu sürdürülebilir bir kalite yönetim sistemi ile ispat eden bir şirkettir. Başta TÜRKAK olmak üzere, bağımsız ve tarafsız kuruluşlarca gerçekleştirilecek teknik ve yönetimsel akreditasyon denetimleri önceliğidir.